Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut: İftara da Bayrama da Yeter!

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Nur Dombaycı

Her yaştan çocuğu okuma yolculuğuna davet eden BeyazBulut dergisi, 22. sayısıyla raflarda yerini aldı. Birbirinden renkli sayfalarıyla tatil düşlerinize ortak olacak derginin yeni sayısında neler yok ki!

Mehmet Baylan'ın Çiçekler de Sevgi İster şiiriyle okurlarını selamlayan dergide Mahmut Bıyıklı'dan Kumanda Savaşı, Elif Konar Özkan'dan Oyun Zamanı ve Pınar Başar Ünlüer'den Zeytin isimli şiirler de bulunuyor.

Dergide aynı zamanda Ayşe Sevim imzalı Karınca ile Ağustos Böceği, Hans Wilhelm'in yazıp Feyza Nur Kaya'nın çevirdiği Dev Dağı, Tuba Dere'den Söylenmemiş Hikâyeler Arayan Kalem ile Meryem Uçar'ın kaleminden Küçük Beyaz Papatya adlı masallar da mevcut.

BeyazBulut'un 22. sayısında Gülçin Durman imzalı Yalancı Bahar, Nesibe Şahin'den Bir Şiirsin Öğretmenim, Fatma Nur Yılmaz'dan Kardan Kedi: Kara, Zekiye Çoban'dan Peri Tozu Nasıl Yapılır? ile Eda Dikdoğmuş Uzun'dan Mutluluğun Resmi adlı öyküler yer alıyor.

Ümit Yaşar Özkan'ın yazıp Mustafa Şahin'in çizdiği Tahta Kılıç Destanı, M. Ahmet Demir'in çizimleriyle Sessiz Masal, Beyza Nur Demirci'nin kaleminden Çıtır Pıtır, Fatih Turanalp imzalı Fil Hakika ve Bit Tabi ile Fersude İklim'in yazıp Sıddıka Tasa'nın çizdiği Ah Şu Dedem! bu sayıda da rengârenk.

BeyazBulut'un seçkin okuyucuları bu sayıda da Dedektif Halis Muhlis ile Adım Adım Hikâye köşesinde iz sürüyor ve Gülenay'ın Garip Günlüğü'nde yeni resfebe teknikleriyle tanışıyor. Ayrıca dergi bu sayısında Bir Mâniniz Yoksa... diyerek Ramazan'a özel mânileriyle okurlarının karşısında. Morkabak Kitabevi'nde Kitapçının Kedisi Hurşit soruyor: "Yemekte Hangi Kitaplar Var?"

BeyazBulut'un küçük kardeşi beyazsozluk.com sitesinden derlenen başlık ve metinlerle Zeynep Sude Özkan'ın çizimlediği Beyaz Sözlük sayfası ve bulutsever çocukların kaleminden masal ve şiirleriyle Bulut Postası... BeyazBulut bu sayısında da okurlarını zevkli bir okuma yolculuğuna çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020