Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

"Nar Yayınları Yazarlar Buluşması" Yalova'da Yapıldı

Yazan: Elif Büşra Evren

DİĞER RESİMLER:

Nar Yayınları'nın geleneksel yazarlar buluşması 13-15 Haziran 2013 tarihleri arasında Yalova'da gerçekleştirildi. Çocuk edebiyatının önemli isimlerinden şair ve yazarların yanında çok kıymetli öğretmen ve kültür adamları da toplantıda hazır bulundu.

Toplantıya katılanlar arasında BeyazBulut'un yazarlarından Mustafa Ökkeş Evren ve Vural Kaya da vardı. İlk oturumda tanışma ve tecrübe aktarımı yapan katılımcılar, ikinci ve üçüncü oturumlarda çocuk edebiyatının bugünkü durumu, geleceği ve temel meseleleri üzerinde görüşlerini bildirdiler. Ayrıca çocuk edebiyatçılarının bir çatı altında toplanması ve dernek kurulması fikri üzerinde duruldu.

Toplantıyı düzenleyen ve Nar Yayınları adına konuşan Tayfur Esen, "Ülkemizin değişik şehirlerinde yaşayan yazarlarımızın tanışıp kaynaşmasına önem veriyoruz. Ayrıca kitap dostu öğretmen, kültür adamı ve okuyucularımızı da toplantıya davet ederek okur-yazar buluşmasını gerçekleştirdik. 2007 yılından bugüne 350 kitap yayınladık. İnşallah önümüzdeki dönemde 107 yeni eser yayınlayacağız." dedi. Yeni dönemde basılacak kitaplar arasında BeyazBulut yazarlarından Fatih Turanalp'in "Bi' keresinde..." isimli çalışmasının Nar Yayınlarından çıkacağını duyurdu.

Toplantıya katılan yazarlar ve misafirler şunlar: Bestami Yazgan, Duran Çetin, Dr. Hüseyin Emin Öztürk, Melek Çe, Mustafa Ökkeş Evren, Mustafa Özçelik, Orhan Bilir, Tayfur Esen, Vedat Sağlam, Vural Kaya, Yusuf Çağlar, Yusuf Dursun, Hayati Tosuner, Mahmut Bıyıklı, Mustafa Erdem, S. Servet Hocaoğulları, Süleyman Hacıoğlu, Veysel Murat Pirinççi.

Toplantıya davetli olduğu halde mazeretlerinden dolayı toplantıya katılamayanlar ise: Ahmet Efe, A.Vahap Akbaş, Mehmet Nuri Yardım, Selami Yıldırım, Hasan Latif Sarıyüce, Ünver Oral, Reşat Gürel ve Fatih Turanalp.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019