Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Benimle Oynar mısın?

Oyun çocuk yaşamının en renkli, en vazgeçilmez, en yaratıcı parçasıdır. Oyun, çocuğun zihinsel, duygusal ve sosyal gelişiminin önemli bir aracıdır.

Oyuncaklar ise, çocukların hayal dünyalarının, düşlerinin ve fantezilerinin rengarenk kahramanlarıdır. Günümüzde, çocukların en vazgeçilmez oyuncaklarından biri de "sihirli kutu" da denilen televizyondur. Bu sihirli oyuncak, diğer oyuncakların egemenliğini zorlamaktadır. Yetişkinlere, bu sihirli oyuncağın içeriğini üretenlere ve bu oyuncağı çocukların karşısına koyanlara çok ama çok önemli görevler düşmektedir.

Araştırmalar, televizyonun en büyük izleyici kitlesinin çocuklar olduğunu, okul öncesi yaş grubunun ise uyanık olduğu sürenin büyük kısmında televizyon izlediğini göstermektedir.

TRT, her zaman olduğu gibi, televizyonda çocuk programları alanında da öncülük görevini sürdürmektedir. Bir marka haline gelen "Benimle Oynar mısın?" 100 yeni bölümü ile okul öncesi çocuklarımızı yine ekran başına çekecek. Eğlendirirken öğretecek ve geleceğin büyüklerinin olumlu gelişimine katkıda bulunacak.

Artık "ünlüler sınıfı" na katılmış olan kukla orkestrası ve onun seslendirdiği şarkılarla çocuklar hem eğlenecekler hem de bilgilenecekler.

Geçen yıllarda olduğu gibi yine AÇEV'in (Anne Çocuk Eğitim Vakfı) uzman akademisyenleri ve teknik danışmanlarının desteğiyle hazırlanan programda, drama bölümlerinde tanınmış isimler de yer alıyor.

Anneanne rolünü Nilgün Belgün, onun torunu, Selin adlı üniversite öğrencisi rolünü Başak Daşman, baba rolünü Sinan Albayrak, anne rolünü Çağdaş Serter oynuyor. Programda ayrıca, Aslı Uslu, Nalan Erkovan, Cengiz Uzun, Erkan Uyanıksoy, Ebru Güleraslan, Nuri Gökaşan, İsmet Numanoğlu çeşitli rolleri canlandırıyor.

Yeni dönem için çekilen bu 100 bölümde, çocuk rollerini, önceki bölümlerden farklı olarak, 6 ve daha küçük yaştaki çocuklar oynuyor. Kukla orkestrasının dışında, Çıt ve Pıt, Pembe ve Yulaf adlı kuklalar yeni bölümlerde ilk kez tanışacak çocuklarla.

Programda Yadigar adında yeni bir kukla daha var. Geçmişi dile getiren, bilgisayarla birlikte artık kullanılmayan daktiloyu canlandıran bir kukla Yadigar. Zaman kavramını canlandıran Fırfıra adlı saat kukla da yeni.

Ayrıca "Benimle Oynar mısın?" senaristleri bir balığa da rol yazdı; balığın adı Nino.

Genel Yönetmenliğini Prodüktör Sevgi Kartarı'nın yaptığı bir TRT yapımı olan "Benimle Oynar mısın?" programının drama çekimlerini Prodüktör Gülseren Çarkacı, kukla orkestrası çekimlerini Prodüktör Dilaram Dağlı yapıyor. Programın teknik ve prodüksiyon ekibi yaklaşık elli kişiden oluşuyor.

"Benimle Oynar mısın?" yepyeni bölümleriyle TRT'de...

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 1 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019