Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Diyanet'ten Çocuklara Özel Takvim

Diyanet İşleri Başkanlığı, Türk masal kahramanları Nasrettin Hoca ve Keloğlan karikatürleriyle çocuklara yönelik özel bir takvim hazırladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Dini Yayınlar Dairesi Başkanlığınca hazırlanan takvim, Diyanet Çocuk Dergisi okurlarına ücretsiz dağıtılıyor.

Takvimde, Nasrettin Hoca ile Keloğlan'ın karikatürleriyle paylaşmanın önemi, hayvan sevgisi, teknolojinin faydalı kullanımı, sağlıklı beslenme, tasarruf, peygamber sevgisi ve çevre bilinci gibi konular ele alınıyor. Nasrettin Hoca'nın Keloğlan'a çeşitli değerleri anlattığı karikatürlerde, "Bilge Leylek" karakteriyle çocuklara örnek davranışlar sergilemeleri yönünde çeşitli mesajlar veriliyor.

Bilge Leylek, çocuklara, "Teknolojiyi faydalı kullanalım", "Sevmek emek vermektir", "Bir fidan dik seninle birlikte büyüsün", "Suyumuzu boşa harcamayalım, zamanımızı da", "Orucunu açarken dünyanın bütün çocukları için dua et", "Kitaplar hiç küsmeyen arkadaşlardır, onlarla dost olalım" ve "En iyi arkadaş sen ol" şeklinde öğütler veriyor.

Takvimde, Nasrettin Hoca, bilgisayar kullanırken ve ağaç dikerken, Keloğlan ise annesine yardım ederken, hayvanları beslerken, kitap alırken ve aşure dağıtırken tasvir ediliyor. Önemli günlerin de vurgulandığı takvimde, Keloğlan ile Nasrettin Hoca arasında 23 Nisan, Aşure Günü, Mevlid Kandili, Ramazan ve Kurban Bayramı ve Anneler Günü hakkında diyaloglar da geçiyor.

(Zaman)

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019