Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Kent ve Su Konulu Resim Yarışması

"Su yaşamın kaynağıdır. İnsanlığın gelişiminin tüm evrelerinde su önemli rol oynamıştır. İnsan ilk yerleşimlerini, ilk kentlerini su kıyılarında kurmuştur. Kentlerin kurulmasıyla birlikte insanlık tarihinde devrimsel bir dönüşüm yaşanmıştır. İnsan suyu doğru kullandığı oranda gelişmiş ve zenginleşmiş, diğer kentlere üstünlük kurmuştur. Günümüzde ise doğal kaynaklarımızın hızla tüketildiği, suyun kısa vadeli kazançlar uğruna hor kullanıldığı, çarpık yapılaşma ile hızla kirletildiği görülmektedir. Hesapsız sanayileşme sonucunda ortaya çıkan küresel ısınmanın yarattığı iklimsel dönüşüm, su kaynaklarının daha da azalması sonucunu doğurmuştur.

İnsanlığın geleceğini tehdit eden küresel ısınmaya, hızla kuruyan su kaynaklarına ve uygarlığın doğduğu yer olan kentlerdeki çarpık yapılaşmaya insanlığın dikkatini çekmeye ne dersiniz?"

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi tarafından bu sene ikincisi düzenlenen Şener Özler Mimarlık ve Çocuk Resim Yarılmasının teması "Kent ve Su" olarak belirlendi. Yarışmaya ilköğretim okulu öğrencileri en çok iki adet resimle katılabilirler. Katılan ürünler, daha önce ödül almamış olmalıdır. Katılım iki kategoride yapılacaktır:

1. İlköğretim Okulu beşinci sınıfları da içeren birinci kategori

2. İlköğretim Okulu altı, yedi ve sekizinci sınıfları içeren ikinci kategori

Daha fazla bilgi için tıkla.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 1 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019