Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Terabithia Köprüsü

Tüm zamanların en çok sevilen aynı adlı çocuk romanından uyarlanan filmin başlangıcında önce okulunun en hızlı koşan çocuğu olmayı kafasına koyan 11 yaşındaki Jess Aarons'u (Josh Hutcherson) tanırız. Ancak Jess'in yaşadığı orman kasabasına yeni taşınan Leslie Burke adlı bir kız (AnnaSophia Robb) sadece erkek çocuklara açık olan yarışa sürpriz şekilde katılır ve Jess dahil tüm öğrencileri geride bırakarak birinci olur. Jess başlangıçta bu sarışın kıza büyük kızgınlık duyar. Ancak ikisi arasında hızlı bir arkadaşlık gelişecektir.

Jess ile Leslie ilk bakışta birbirlerinden çok farklıdırlar. Leslie zengindir, Jess yoksuldur. Leslie bu kasabaya kentten gelmiştir, Jess doğma büyüme kasabalıdır. Ancak Leslie'nin olağanüstü hayal gücünün kapılarını Jess'e açmasıyla birlikte artık paylaşabilecekleri harika bir ortak noktaları vardır: Gizli ülke Terabithia...

Burası, sadece ormanın derinliklerindeki bir derenin üzerinden halatla aşılarak giriş yapılabilen bir ülkedir. Devler, canavarlar ve çeşit çeşit yaratıklarla dopdoludur. Leslie ile Jess bu ülkenin Kral ve Kraliçesi olarak, kendi yarattıkları yaratıklar arasında hüküm sürerler. İkisi arasında öylesine büyük bir dostluk bağı vardır ki, Terabithia'nın şeytani güçleri bile bu dostluğu bozamaz.

Kısacası Jess'in gerçek dünyadaki konumu ne olursa olsun, Leslie ona Terabithia'da daima büyüleyici öyküler ve hayallerle dopdolu çok özel bir yer vermiştir.

Yönetmen: Gabor Csupo
Oyuncular: Josh Hutcherson, AnnaSophia Robb, Zooey Deschanel, Robert Patrick, Bailee Madison, Devon Wood, Emma Fenton, Lauren Clinton, Cameron Wakefield
Yapımcılar: Lauren Levine, Hal Lieberman, David Paterson
Senaryo: David Paterson, Jeff Stockwell (Katherine Paterson'un aynı adlı kitabından)
Görüntü Yönetmeni: Michael Chapman

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019