Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Şeker Otobüs Yollarda

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Müdürlüğü'nce yaz aylarında yapılan Şeker Otobüs Çocuk Etkinlikleri 10 Ağustos Cuma günü başladı. Etkinlikler, özellikle yaz tatilinde şehir dışına çıkamayan ve tatili evlerinde geçiren çocuklar için düzenleniyor.

İlk etkinlik Kâğıthane Çağlayan Mahallesi pazar yerinde gerçekleştirildi. 27 Ağustos'a kadar devam edecek etkinliklerde, şehir kültürünün günümüzde pek fazla bilinmeyen temaşa sanatları, çağdaş gösteri unsurlarıyla birlikte bir eğlence ortamı içinde sergileniyor ve mahallelere kadar ulaştırılarak İstanbullu çocukların ayağına getiriliyor.

Bir açık hava gösterisi şeklinde yapılan etkinlikler Ramazan boyunca saat 21.00'da başlayacak. Ramazan sonrasında ise akşam 18.30'da yapılacak. Etkinliklerde çocukların katıldığı yarışmalar ve çeşitli oyunların yanında, alanlarında ünlü temaşa sanatçılarının rol aldığı gösteriler de var.

Levent Sancar'ın sunacağı etkinliklerde; Sihirbazlar Prensi Memdokan, baba-oğul akrobat Cem ile Can ve Karagöz sanatçısı Balakinler çocuklarla buluşuyor. Ayrıca ortaoyunu muhaveresi, palyaço gösterisi, ateşbaz ve uzun adamlar da sahne alıyorlar.

2002 yılından bu yana her yaştaki çocukla buluşan Şeker Otobüs, 2007 yılında Marmara ve Boğazlar Belediyeler Birliğince yılın en başarılı sosyal ve kültürel projesi seçilmişti.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 1 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019