Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

"Bizim Mahalle" Yaşatarak Öğretiyor

Bizim Mahalle, yirmi dakikalık eğitici ve eğlendirici bir çocuk programı. Yeni yayına başlayan TRT Çocuk kanalında yayınlanıyor. Bakın programla ilgili program yapımcılar neler söylemişler:

"Toplumumuzun geleneksel değerlerinin hızla unutulduğu günümüzde Bizim Mahalle, insani değerlerin, sıcak aile, komşuluk ve arkadaşlık ilişkilerinin öneminin vurgulandığı bir dikkat merkezi olacaktır.

Birlikte yaşama, diğerini tanıma ve kabullenme, anlayış, empati, yardım duygu ve isteğini çocuklara aşılamayı hedefleyen Bizim Mahalle, takip edilen süreçte çocukların düşünsel ve sözel becerilerini geliştirme iddiasındadır.

Yarının toplumunun bugünden yaratılması gerekliğinin farkında olan Bizim Mahalle, bu doğrultuda hedef kitlesini okul öncesi çocuklar olarak belirlemiştir.

Okul öncesi eğitimde salt bilgiye dayalı didaktiklik çocukları yormakta, ilgi ve algı dağınıklığına yol açabilmektedir. Bu noktada, programda dört ana bölümleme yapılarak eğitimde oyun/eğlence ilkesinin önemi gözetilmiştir. Bölümler, ortalama iki şarkının yer aldığı kukla drama, sayılar, harfler ve bedensel, illüzyon ve sirk becerilerinin harmanlandığı varyete gösterilerden oluşmaktadır.

Bizim Mahalle, kukla bölümünün ülkemizde ilk kez drama tarzında çekiliyor olmasıyla ayrı bir önem arz etmektedir.

Çocukların ileride toplumsal sorumlulukların farkında güçlü bireyler olarak var olabilmeleri için programda, kişisel gelişime yönelik temalar ele alınmaktadır. Çevre bilinci, geri dönüşüm ve sağlıklı yaşam programda altı kalın harflerle çizilen en önemli unsurlar... Gerçeklik kadar hayalle de ilgilenen Bizim Mahalle, çocukların kafalarını kurcalayan birçok sorunun cevabını bulacakları bir yer olacaktır.

Bizim Mahalle, bugünün çocuklarıyla güçlü yarınları hedeflemektedir."

Biz de BeyazBulut ailesi olarak TRT Çocuk'a yayın hayatında başarılar diliyoruz.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 5 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020