Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Cihat Burak'ın Atlasında Bir Yolculuk: Seyahatname

İstanbul Modern Eğitim ve Sosyal Projeler Birimi "Seyahatname" başlıklı bir eğitim projesi hazırladı. 6-13 yaş arasındaki çocuklara yönelik olan bu etkinliklerde, Cihat Burak'ın fantastik şehirlerinde gezinen, onun masal kahramanlarıyla kurulu büyülü evreninde dolaşan, geçmiş ve gelecek arasında zaman yolculuğuna çıkan çocuksu hayallerden seyahatnameler yaratılıyor. Cihat Burak'ın sanatına dair anılar, mekânlar, kahramanlar ve zamanlar arasında yapılan keşif serüvenleri, çocukların seyahatnamelerinde heykellere, motifli kürelere, resimli masallara, kuş evlerine, çizgi romanlara ya da hayali bir kent maketine dönüşüyor.

Cihat Burak'ın imge dünyasından esinlenilerek tasarlanan Seyahatname, sergi gezisi ile başlayıp sanat çalışmalarıyla tamamlanan, çeşitli malzemelerden ve değişik konulardan yola çıkan uygulamaları içeriyor. Sanatçının yaşamı ve sanatı arasındaki ilişkinin kavranması, ifadelerinin yorumlanması ve kullandığı malzemelerin denenmesini amaçlayan etkinlikler, 6-7, 8-10, 11-13 olmak üzere üç ayrı yaş grubuna yönelik planlanırken; çocuklara, arkadaşlarıyla ya da aileleriyle paylaşabilecekleri farklı müze deneyimleri sunuyor.

Hafta içi her gün okul gruplarına yönelik düzenlenen Seyahatname, haftasonları müzeyi ziyaret etmek isteyen çocuklar ya da aileler için belirli tarih ve saatlerde uygulanıyor.

Ayrıntılı bilgi için:

Web: www.istanbulmodern.com
Rezervasyon: (0 212) 334 73 41

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019