Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Çocuk Filmleri Festivali Başlıyor

Bakın Uluslararası İstanbul Çocuk Filmleri Festivali çocukları nasıl davet ediyor festivale:

"Yeni bir serüvene çıkıyoruz. Bu serüvende, aralarında Etiyopya, Arjantin, Filistin, Avustralya, Nepal, Sri Lanka, Singapur, Portekiz ve Şili'nin de yer aldığı otuz ülkeden, yüze yakın film sizlerle olacak. Uluslararası festivallerden ödül almış çok sayıda filmin yer aldığı bu yılki festival programında, yedi ayrı ülkeden yedi ayrı çocuğun yaşamlarını ve ülkelerini anlatan yarı belgesel filmleri izleyebilir; Altın Arayan Çocuk'un macerasına ortak olabilir; Fantastik bir öyküyle tanışıp Mozart'la arkadaşlık yapabilir; Çocukların en çok sorduğu 100 sorunun bilimsel yanıtlarını bulabilirsiniz. Karanlık bir salonun, kocaman perdesine yansıyan ve muhteşem renkler arasından çıkıp gelen animasyonlar, dramalar, fantastik öyküler, yaşanmış hikâyeler, komedi filmleri, uzay maceraları ve belgesel filmlerle tanışarak arkadaşlık yapabilirsiniz.

Her sene düzenlenen çocuklar arası kısa film yarışmasına bu yıl Türkiye, Arjantin, Belçika ve Bangladeş'ten katılan Küçük Sinemacıların çektiği kısa filmler, özel bir bölümde sizleri bekliyor. 6 - 15 yaş arası Küçük Sinemacıların çektiği bu filmlerde, Küçük Sinemacılar kendi dünyalarını sinema perdesine aktarıyorlar.

Bu yıl, 31 Ekim - 6 Kasım tarihleri arasında ilk kez İzmir'deyiz. Bir hafta boyunca İzmir'de de eğlenceli günler geçireceğiz. Sizi, şaşkınlıklarınızı, heyecanlarınızı ve hayallerinizi festivale davet ediyoruz. Gülücükleriniz, festival filmlerini süslemeye hazır olsun."

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020