Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut'tan Bahar Kokulu Dergi!

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Halime Nur Sevim

BeyazBulut dergisi yeni sayısında bahar kokulu satırlarla okuyucusunu selamlıyor. 21. sayısıyla yayın hayatına devam eden derginin Mart-Nisan sayısı raflarda yerini aldı.

Bahar esintisini Beyza Akyüz'ün Nefes şiiriyle hissettiren dergide Ayla Abak'tan Yağmur Sonrası, Ayşegül Sözen Dağ'dan Şiir Kuşu ve Sevinç Şahin imzalı İnceden İnceden isimli şiirler yer alıyor.

Bu sayıda Fatma Çağdaş Börekci'den Şair Puf'un Şiirleri, Nesibe Şahin'in kaleminden Balon İçinde Balon ve Zekiye Çoban imzalı 3-A'nın Güzel Çocukları başlıklı öyküler yer alıyor.

Masalsever okurlar bu sayıda da bayram edecek. Dergide Fatma Nur Yılmaz'dan Bir'in Gününden Bir Masal, Sümeyra Turanalp'ten Buçukluk Mutluluk, Tuba Dere'den Okula Gitmek İstemeyen Tima, Gülçin Durman'dan Çikolata Gezegeni ve Meryem Uçar'ın kaleminden Su Oyunları ile Ayşe Sevim imzalı Hormon Canavarı masalları bulunuyor. Dergide ayrıca Müjgan Şeyhî'nin yazıp İlknur Dalkıran'ın dilimize çevirdiği Kurnaz Papağan isimli bir masal daha mevcut.

Sıddıka Tasa'nın çizimleriyle süslü, Beyza Nur Demirci imzalı Çıtır Pıtır'da kelime oyunları devam ededursun, Ümit Yaşar Özkan'ın yazıp Mustafa Şahin'in resimlediği Tahta Kılıç Destanı bu sayıda da heyecan dolu. M. Ahmet Demir'in çizdiği Sessiz Masal, okurların sorularını bıkmadan cevaplayan Merakettin Amca, resfebeli teknikleriyle Gülenay'ın Garip Günlüğü bu sayıda da rengârenk.

Morkabak Kitabevi'nin sevilen kedisi Hurşit'in geçen sayıda kitapların zararları hakkında söyledikleri kamuoyunda yankı bulmuş olmalı ki bu sayıda da kitap hastası müşterilerinin huylarını açıklıyor. Beyaz Mikrofon'un yeni sayıdaki konukları da kitapsever çocuklar.

Adım Adım Hikâye'de Dedektif Halis Muhlis, Hepdakik kasabasındaki büyük saatin yelkovanının peşinde koşturadursun, Melih Tuğtağ hazırladığı Hayvanlık Hâli sayfasında sevimli hayvanlardan pandayı ağırlıyor.

Derginin sevilen çizgi romanları Ah Şu Dedem!, Fil Hakika ve Bit Tabi, Dünyayı Kurtaran Çocuk ve www.beyazsozluk.com web sitesinden derlenen kelimelerle Beyaz Sözlük, okuyuculardan gelen şiir, resim ve masallarla Bulut Postası... Hepsi ve daha fazlası ile BeyazBulut'un yeni sayısı, her yaştan çocuk okurlarını sayfalarına çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019