Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

İlk Hayalgücü Dersi Adana'da Verildi

Resimleyen: Sümeyra Solmaz

Geleceğin liderlerini ortaya çıkarmak, sorgulayıcı, farklı düşünceleri üretmeyi ve bu farklılıklar ile yaşamayı, hayal kurmayı öğretmek amacıyla 6. ve 7. sınıflara verilecek "Oku, düşün, paylaş" dersinin ilk denemesi 12 Kardelen öğretmen ile yapıldı.

Ağrı, Diyarbakır, Kırklareli, Malatya, Erzurum ve Kars'tan gelen Kardelen öğretmenler kişisel gelişim, liderlik, engelsiz öğretim gibi konularda da eğitim aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Young Guru Academy (YGA) Hayal Ortakları Derneği arasında 10 Ocak'ta imzalanan protokol gereği ilköğretim 6. ve 7. sınıflarda haftada 5 saati bulan Türkçe derslerinden birinin "Oku, düşün, paylaş" dersi olarak işlenmesi karara bağlandı.

Bu Ders İlk Olarak Adana'da 10 İlköğretim Okulunda Başlayacak

YGA Kurucu Başkanı Sinan Yaman derslerin Adana'da bine yakın öğrenciye verileceğini, 2009 - 2010 öğretim yılında ise tüm Türkiye'ye yayılacağını belirtiyor.

Yaman, "Oku, Düşün, Paylaş" dersleri ile geleceğin liderleri olacak çocukların yaratıcı düşünme ve yazmalarına fırsat sağlayacak zeminin hazırlanacağını belirtiyor ve sözlerini şöyle tamamlıyor:

"Geri kalan Kardelen öğretmenleri de "oku düşün paylaş" projesi kapsamında 4'er günlük modülatörlük eğitimine alacağız. Onlar görev aldıkları okullarda bu dersi kendi öğrencilerine uygulayacak."

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019