Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Haydi Radyo Başına!

Yazan: Zeynel Kartal

Televizyonları kapatmanın vakti geldi artık. Kapatıp da ne yapacağız? Doğru radyolara koşacağız. Çünkü birbirinden güzel çocuk programları siz minik dinleyicilerini bekliyor.

Hangi radyoda hangi programın olduğunu merak ediyorsunuz, değil mi? Tamam, sabırsızlanmayın; hemen başlıyorum.

Çocuğun Dünyası, TRT-Radyo 1, Cumartesi, Saat: 09.05

Çocuk eğitimine ve çocuk gelişimini sağlamaya yönelik çeşitli konular, bilgi ve röportajlar sunulara çocuğa yönelik radyo oyunları ve müziğine yer veriliyor.

Ayrıca hafta içi her sabah saat 10.50'de ekibi İlnur Polat, Funda Yaşar, Erol Dönmez ve TRT Çocuk Kulübü üyelerinin hazırlayıp sundukları Çocuklarla Başbaşa isimli program çocuklara keyifli dakikalar yaşatıyor.


Pembe Mavi, Moral FM, Cumartesi, Saat: 10.00

Fatma Beyza Tütüncüoğlu'nun hazırlayıp sunduğu "Pembe Mavi" bütün çocukları her cumartesi Moral FM frekanslarına çağırıyor. Yeni dünya düzeninde çocuklarımız nelerden etkileniyor? İnternet sayfaları, ninnileri, masalları, oyuncakları, şarkıları, edebiyatı, kitapları, duyguları, düşünceleri, oyunları ve yazarları "Pembe Mavi"de.


Akradaşım, Akra FM, Pazar, Saat: 10.00

Gözlerimizin içinde bir rüya, hayallerimizle süslediğimiz bir dünya... Akradaşım'da neler mi var? Maneviyat dolu ibretli hikâyeler, gönül kuşumuzu kanatlandıran şiirler, tarihte iz bırakanlar, fıkralar, bilmeceler, oyunlar, birbirinden güzel dualar, her şey biz çocuklar için; Akradaşım hepimiz için...


Tahterevalli, Marmara FM, Pazar, Saat: 10.00

Bu Tahterevalli başka! Mehmet Yaşar'la muhabbet dolu bir programa ne dersiniz? Eğer cevabınız evetse, Marmara FM'deki Tahterevalli'ye sizi de davet ediyoruz... Her Pazar radyonuz açık olsun...


Atlı Karınca, TGRT FM, Saat: 14.05

TGRT FM'de yamayaaaaaaaz bir çocuk programı var. Adı Atlıkarınca. Saat 14.05'te başlıyor. Gerçek çocuklar ve dünyaya çocuk gözüyle bakan büyükler, hepinizi bekliyoruz. Uykunuzu ve iştahınızı bir de Atlıkarınca'yı sakın kaçırmayın!

(Zeynel Kartal - Beyaz Bulut Sivas Muhabiri)

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 1 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019