Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut'un 10. Sayısı Sizlerle!

Resimleyen: Nagihan Özkar

Baharın ılıklığı, yerini sıcacık bir havaya bırakmışken, BeyazBulut dergisi de kalpleri ferahlatacak masallar, hikâyeler ve şiirlerle dolu bir sayıyla okuyucularının karşısında.

Mayıs-Haziran sayısı, Beyza Nur Demirci'nin "Kimse Bilmez" isimli şiiriyle merhaba diyor edebiyatseverlere. Dergide Begüm Tuğtağ'ın kaleminden "Ceviz'in Şeker Dünyası", Zekiye Çoban'dan "Kitapelâ", Fatma Beyza Tütüncüoğlu'ndan "Pembe, Yeşil, Sarı, Beyaz", Meryem Uçar'dan "Şemsiyenin Öyküsü" isimli masallar yepyeni dünyaların kapılarını aralıyor.

Derginin sevilen köşeleri bu sayıda da cıvıltılı, neşeli. Cicika gökyüzünde dolaşadursun, Çıtır Pıtır sayfasında da kelime oyunlarına doğru yolculuk yapıyoruz. Çizgi bölümlerimiz Salyangozlar ve Dünyayı Kurtaran Çocuk, birden ortaya çıkan bir kesenin peşine düşen Dedektif Halis Muhlis, Bizim Sınıf, Kitapçının Kedisi Hurşit'in Morkabak Kitabevi'ndeki maceraları ve derginin sevilen yüzü Merakettin Amca bu sayı da dopdolu. Simo'nun Kuş Günlüğü'nde Simo'yu bir ressamlık macerasının içinde buluyoruz. Hayvanlık Hâli sayfası iri cüsseli arkadaşımız fili misafir ederken, Fatih Turanalp "Hayal Penceresi"nden gördüklerini paylaşıyor bizlerle "Düşünüyorum da..." sayfasında.

Derginin 10. sayısında Ümit Elif Özkan çiftinden "Oyunbozan", Bülent Ata'dan "Bir Fili Tekmelemek", Musa Mert'ten "Ayrıntılarda Boğulmak", Pınar Başar Ünlüer imzalı "İlkbahar" isimli öyküler de bulunuyor. Ayrıca Hans Wilhelm'in "Kral Lahana" adlı masalı Behiç Selman Erdoğdu tarafından dilimize çevrilmiş.

Hiç şiirsiz BeyazBulut olur mu? Vural Kaya'nın "Cumartesileri Beklemek" ve Rasim Demirtaş'ın "Anne" adlı şiirleri de mevcut. Üstelik dergi Bulut Postası'nda minik okurlarından gelen şiirlere de yer vermiş.

Bu sayıda Beyaz Mikrofon'un konuğu çocuk edebiyatı yazarlarından Fatma Çağdaş Börekci. Vural Kaya'ya konuşan Fatma Çağdaş Börekçi, "Yazmak kendini ifade etmenin en güzel yolu." diyor.

BeyazBulut dergisi, bu sayısında da usta çizerlerin rengârenk çizimleriyle her yaştan çocuk okurlarını sayfalarına çağırıyor.

Bahardan yaza, mevsimlerden de Ramazan'a geçerken oyunlarınızın, ödevlerinizin, kitaplarınızın ve uykularınızın arasına BeyazBulut'u da sıkıştırmayı unutmayın, olur mu?

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019