Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Konya'ya "Çocuk Ülkesi" Kuruluyor

Mevlana Kültür Merkezi ve çevresine kurulan "Çocuk Ülkesi", kapılarını bin bir türlü etkinlikle açıyor. Oyun, eğlence, bilim, kültür, sanat türündeki birbirinden zengin faaliyetler, şenlik boyunca şehir ve şehir dışından minik ziyaretçileri ve ailelerini bekliyor olacak.

British Council tarafından davet edilen Alec Williams, 17-18 Nisan tarihlerinde çocuklarla buluşacak. Gökyüzünün ve uzayın gizemlerini merak eden çocuklar, gün boyu Planetaryum atölyesinde keyifli anlar yaşayacak.

Çocuk Ülkesi'nde el becerilerini geliştirmek isteyenler için düşünülmüş pek çok aktivite yer alıyor. Tahta Oyma Atölyesi, Mum Atölyesi, Çini Atölyesi, Toprak Çanak Çömlek Atölyesi, Seramik-Ebru Atölyesi ve Keçe Atölyesi, şenlik boyunca ziyaretçilerini ağırlayacak.

Spor tutkunları da unutulmadı! Çocuklar; Şişme Oyun Parkı, Tırmanma Parkuru, Zıplama Alanı, Langırt, Hava Hokeyi, Mini Golf, Satranç, Badminton, Mini Futbol, Mini Basketbol alanlarında eğlenecekler . Ayrıca Konya Valiliği tarafından oluşturulacak olan, engelli çocuklarımızın faaliyetlerinin sergilendiği ve diğer arkadaşları ile bir araya gelerek "Golgol" oynayacakları "Empati Alanı" bulunacak.

Pepee'nin Dünyası, eğlence dolu yarışma Mancınık, okuyucusuna özel hazırlanacak TRT dergi, TRT Çocuk'un özel şenlik sürprizlerinden. Aynı zamanda, Paytak en eğlenceli gösterileriyle 17-18-19-20 Nisan tarihlerinde Çocuk Ülkesi'nde çocuklarla buluşacak.

Teknoloji Parkuru, 3 boyutlu yansıma odası, Bilim Tırı, Teknoloji Çadırı, Mekanik Midilli; bilim ve teknoloji meraklısı minikler için hazırlanan çeşitli etkinlikler arasında yer alıyor. Ziyaretçiler, Model Uçak Maket Kursu, Uçak Simülatörü, Atlıkarınca, Oyun Çadırı, Eski Sokak Oyunları ve Karaoke gibi faaliyetlerle neşe dolu anlar yaşayacaklar.

Çocuk Ülkesi, kültür ve sanat etkinlikleriyle de çok konuşulacak. Nasreddin Hoca, Ebru Atölyesi, Masal Evleri ve Kukla Gösterisi bunlardan bazıları.

Ayrıca, Horon Ekibi, Küçük Mehter Ekibi, Seymen Ekibi, Antalya Ekibi, Ney Grubu, Yan Flüt Dinletisi, Askeri Bando gösterileri sunulacak. Birbirinden eğlenceli aktivitelerde gün boyu eğlenen çocuklar, şenlik boyunca Çocuk Ülkesi'nin minik ve lezzetli ikramlarını tadacaklar. Bunun yanında ücretsiz diş taraması da yapılacak.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 2 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019