Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Çocuklar İçin Oyunculuk Eğitimi Başlıyor!

Plato Film Okulu'nda 7-14 yaş arası çocuklar için oyunculuk atölyeleri başlıyor. 6 Ocak 2008 - 18 Mayıs 2008 tarihleri arasında yapılacak atölye çalışması on hafta tiyatro, on hafta da kamera önü oyunculuğu eğitiminden oluşuyor. Çocuğa güzel konuşmanın öneminden başlayarak; tiyatro, oyun ve doğaçlama ile ilgili kuramsal alt yapı verildikten sonra sahne-oyuncu ilişkisi ortaya çıkartılacak.

Çocukların kendi yarattıkları doğaçlamalar senaryo halinde yazılacak ve kameraya çekilecek. Doğaçlamaların görüntüleri çocuklarla birlikte izlenerek kendilerini fark etmeleri ve doğallıklarını görmeleri sağlanacak. Tiyatro oyunculuğu ile kamera önü oyunculuğu arasındaki farklar uygulamalı bir biçimde çocuklara gösterilecek. Eğitim süresince çocuklar kamerayı tanımayı, kamera karşında ve sahnede beden dillerini kullanmayı, bir oyun ya da senaryo içinde kendilerini var edebilmeyi öğrenecekler.

Misafir oyuncu ve yönetmenlerin de katılacağı derslerin son haftalarında ise uygulamalı bir tiyatro oyunu çalışılarak kursun bitiminde tüm veliler ve davetlilere sahnelenecek. Ayrıca çocukların kendi senaryosunu yazdıkları ve oynadıkları bir de kısa film çekilecek.

Ayrıntılı bilgi için: www.platofilmokulu.com

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019