Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut'un 9. Sayısı Çıktı: Bahar Yolcusu Kalmasın!

Resimleyen: Aynur Erol Özbay

Baharın soğuk rüzgârları, yerini ılık ve ferah bir havaya bırakmışken, BeyazBulut dergisi de kalpleri ısıtacak masallar, hikâyeler ve şiirlerle dolu bir sayıyla okuyucularının karşısında.

Mart-Nisan sayısı, Mustafa Özçelik'in "Uykusunda Bir Çocuk" isimli şiiriyle merhaba diyor edebiyatseverlere. Dergide Sümeyra Turanalp'in kaleminden "Keloğlan Devlere Karşı", Fatma Çağdaş Börekçi imzalı "Yalnız Gemi'nin Masalı", Rümeysa Şimşek'ten "Hayalperest", Mustafa Ökkeş Evren'den "Hayal Atölyemdeki Resim" ve Ümit Elif Özkan'dan "Gökkuşağı Yiyen Kuş" isimli masallar yepyeni dünyaların kapılarını aralıyor.

Derginin sevilen köşeleri bu sayıda da cıvıl cıvıl. Cicika gökyüzünde dolaşadursun, Çıtır Pıtır sayfasında da penceremiz göğe doğru uzanıyor. Yeni başlayan çizgi bölümler Salyangozlar ve Dünyayı Kurtaran Çocuk, kaybolan tokanın peşine düşen Dedektif Halis Muhlis, sevimli bir misafiri konuk eden Morkabak Kitabevi ve derginin sevilen yüzü Merakettin Amca bu ay da dopdolu. Simo'nun Kuş Günlüğü'nde Simo günlüğüne, "Biz kuşlar yüksekten uçarız ama yüksekten atmayız." notunu düşmüş. Hayvanlık Hâli sayfası en tembel hayvanı misafir ederken, Fatih Turanalp "İtfaiye Beklemek Niye?" sorusuna cevap arıyor "Düşünüyorum da..." sayfasında.

Derginin 9. sayısında Eda Dikdoğmuş Uzun'un kaleminden "Ekmek ve Ciklet", Zekiye Çoban imzalı "Gökyüzüyle Arkadaş Olmak" isimli öyküler de bulunuyor. Ayrıca Hişam Muhammed İbrahim Mutavi'nin "Amcamı sevemez miyim?" adlı masalı Muhammet Tasa tarafından dilimize çevrilmiş. Şiirsiz BeyazBulut olur mu? Vural Kaya'nın "Pardon" ve Fatma Nur Yılmaz'ın "Hiç" adlı şiirleri de mevcut. Üstelik dergi Bulut Postası'nda minik okurlarından gelen şiirlere de yer vermiş.

Bu sayıda Beyaz Mikrofon'un konuğu çocuk edebiyatının usta kalemlerinden Melek Çe. Vural Kaya'ya konuşan Melek Çe, "Güneş kalbimde doğup batardı." diyor.

BeyazBulut dergisi, bu sayısında da usta çizerlerin rengârenk çizimleriyle her yaştan çocuk okurlarını sayfalarına çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019