Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Kışın Tadı BeyazBulut'un 13. Sayısıyla Çıkar

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Mümine Yeşilmen

Mevsimlerden kış geldi, kapıya dayandı. Kışın tadı nasıl çıkar? Kışa hazır mısınız? Sizi bilmeyiz ama BeyazBulut dergisi Kasım-Aralık sayısıyla kışa kapıyı çoktan aralamış. Göçmen kuşlardan aldığımız bilgiye göre dergi yazarları, çizerleri toplanmış. Yazmış, silmişler; çizmiş, karalamışlar. En sonunda "Hah, oldu." deyip dergiyi hazırlamışlar. Üstelik "Sobalar, kaloriferler, battaniyeler ve kestaneler hazırsa, kışa başlayabiliriz." diyorlarmış. Biz de sizin için derginin sayfalarını şöyle bir çevirdik. Neler var, neler yok dedik.

BeyazBulut yeni sayısında okurlarını Gökhan Akçiçek'in Kalem Kutum isimli şiiriyle selamlıyor. Bu sayıda ayrıca Mustafa Ruhi Şirin'den Güneş Niçin Doğar? ve Ümit Yaşar Özkan'dan Rüya Çıktısı adlı şiirleri okumadan sakın geçmeyin.

Gelelim dergide yer alan masallara... Pınar Başar Ünlüer'in Masalcı Çınar'ın Masal Vakti, Bedrettin Karaçam'ın Kediler Kralı, Melih Tuğtağ'ın Tabletin Harikalar Dünyası, Sümeyra Turanalp'in Çünkü Bu, Zıtlıkların Uyumu isimli masalları, okuyucularını bekliyor.

Derginin bu sayısında iki yeni köşe var. Bunlardan biri Doğukan İşler'in kaleminden Yanlış Masalcı Bay Yalnış, diğeri ise Beyaz Sözlük. Beyaz Sözlük'te sözcükleri beyazsozluk.com yazarları tanımlıyor.

BeyazBulut'un 13. sayısında, Fatma Çağdaş Börekci'nin kaleminden Tuhaf Şeyler Düşünmek, Fatih Turanalp imzalı Eskici, Meryem Uçar'dan Kalemin Öyküsü isimli öyküler yer alıyor. Vural Kaya tarafından hazırlanan Beyaz Mikrofon söyleşilerinin bu sayıdaki konuğu Bestami Yazgan. Şair-yazar Bestami Yazgan ropörtajında "Sevgi çiçekleri hiç solmasın." diyor.

Yeni sayıda, Beyza Nur Demirci'nin hazırladığı Çıtır Pıtır, Nesibe Şahin'in kaleminden Simo'nun Kuş Günlüğü, Selim Refik imzalı Salyangozlar ve Meryem Erdoğdu tarafından dilimize çevrilen Martin Tonini'nin Altın Kumru isimli masalı da mevcut.

Derginin beğeniyle takip edilen kahramanı Dedektif Halis Muhlis, bu sayıda kaybolan bir çift ayakkabının peşinde. Zekiye Çoban tarafından hazırlanan sayfada bakalım kaç maceraya birden tanıklık edeceksiniz.

Derginin en yaşlı ve en tecrübeli elemanı Merakettin Amca bu sayıda hangi sorulara cevap vermiş, Rabia Gülcan imzalı Cicika, Ümit Yaşar Özkan'dan Dünyayı Kurtaran Çocuk, Kitapçının Kedisi Hurşit'in Morkabak Kitabevi maceraları, Melih Tuğtağ'ın hazırladığı Hayvanlık Hâli ve okuyuculardan gelenlerle oluşan Bulut Postası... Hepsi ve daha fazlası, BeyazBulut'un yeni sayısında.

Ne diyorduk? Kışın tadı okumakla çıkar; BeyazBulut okumakla...

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019