Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Yaz Sıcaklarına BeyazBulut Serinliği!

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Ümit Elif Özkan

BeyazBulut Dergisi, okuyucularını serinletecek ferah mı ferah bir sayısıyla daha raflarda yerini aldı.

17. sayısıyla yayın hayatına devam eden derginin Temmuz-Ağustos sayısı, Vural Kaya'nın Bahçemizde Üç Ağaç isimli şiiriyle okurlarına merhaba diyor. Dergide ayrıca Mustafa Ruhi Şirin'den Her Çiçek Bir Haber Verir, Gökhan Akçiçek'ten Şair ve Şiir, Mahmut Bıyıklı'dan Annesi Çalışan Çocuk şiirleri de yer alıyor.

Eringeç Mikseri diye bir şey duydunuz mu? Merak edenler BeyazBulut'un yeni sayısında Zekiye Çoban imzasıyla okuyabilir.

Dergide Bülent Ata'nın kaleminden Metroda Bir Kedi, Ayşe Sevim imzalı Kardanadam Üşümek İstiyor, Melih Tuğtağ'dan Geyikli Baba isimli masallar mevcut. Ümit Elif Özkan'ın kaleminden Bu Bir Masal mı?, Tuba Dere'den Piyano Çalmak İsteyen Pitu ve Meryem Uçar imzalı Atlı Karınca, Karıncanın Atı ile Müjgan Şeyhî'nin yazdığı ve İlknur Dalkıran'ın Farsça'dan dilimize çevirdiği 99. Sayfadaki Ceylan masalı da bu sayıda yer alan diğer masallar.

"Herkes kuş olup uçmak ister, bense kuş olup uçmamak istiyorum." diyorsanız Beyza Nur Demirci'nin hazırladığı Çıtır Pıtır sayfası tam size göre. Merakettin Amca'da merakınızı gidermeden, Dedektif Halis Muhlis ile Adım Adım Hikâye köşesinde köstebeklerin izini sürmeden ve M. Ahmet Demir'in resimlediği Sessiz Masal'a kulak kesilmeden bu sayıyı atlamayın, bizden söylemesi. Derginin yeni karakteri Gülenay'la tanışmayı da sakın ihmal etmeyin. Gülenay'ın Garip Günlüğü'nde Gülenay, kelimeleri resimlerle anlatıyor.

Derginin yeni sayısında Morkabak Kitabevi'nin kedisi Hurşit, Gökhan Özcan'ın kitaplarından Altmışikiden Tavşan'ı yazmış. Beyaz Mikrofon sayfası ise bu sayıda Çağrı Gürel'i ağırlıyor. Vural Kaya'ya konuşan Gürel, "Yeryüzünü ve gökyüzünü okurdum." diyor.

Minik okurlarından gelen masal, şiir ve resimleriyle Bulut Postası, Dünyayı Kurtaran Çocuk, Hayvanlık Hâli ve Sihirli Süpürge isimli masalıyla Feyza Nur Kaya'yı konuk eden Genç Bulutlar ile beyazsozluk.com sitesinden derlenen başlık ve metinlerle Beyaz Sözlük sayfası her yaştan okuru serin sayfalarına çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019