Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Musab Bin Umeyr'in Hayatı Animasyon Film Oldu

Medine'yi peygambere hazırlayan sahabi Musab bin Umeyr'in hayatı Hakan Bol'un yönetmenliğinde 3 boyutlu animasyon filmi olarak izleyenlerin beğenisine sunuldu. İşte filmin tanıtım metninden bir bölüm:

"Ey Musab, yemin ederim ki ben seni Mekke'de gördüğüm zaman senden daha pahalı elbise giyen, daha nazik, daha kibar ve senden daha güzel saçları kıvrım kıvrım bir yiğit yoktu.

Peygamber efendimiz böyle söylüyordu Musab için. O Mekke'nin en zengin ve ileri gelen ailelerinden birine mensup gençlerindendi. Tüm zenginlik ve şöhretine rağmen Hz. Muhammed (S.A.V.)'in yüce çağrısı geldiğinde Müslüman olan ilk kırk sahabeden biri oldu. Müslüman olan diğer insanlar gibi o da türlü eziyet ve işkencelere maruz kaldı. Ancak o biliyordu ki gerçek huzur ve mutluluk Allah (C.C.)'ın gösterdiği yolda ilerlemekti. Hz. Muhammed (S.A.V) başta olmak üzere bir avuç Müslüman ile birlikte Musab da türlü zorluk ve eziyetlere göğüs gerdi. İslam'ın yayılması için çalıştı.

Medine'ye hicretten önce giderek orada insanlara İslam'ı ve güzelliklerini anlattı. İslam'ın yayılmasında önemli bir rol üstlendi. O aynı zamanda İslam ordusunun sancaktarı idi. Ve o en yüksek mertebelerden biri olan şehitlik mertebesine ulaşanlardan oldu. Bu animasyon film Musab Bin Umeyr'in örnek hayatından kesitlerin anlatıldığı bir yapımdır."

Yapımcı: Semerkand Yapım
Yönetmen: Hakan Bol
Müzik: Serhat Tuna Hizmetli

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019