Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Birdirbir Dergisi'nin 25. Sayısı Çıktı

Türkiye'nin ilk ve tek eğlenceli din eğitimi ve kültürü dergisi Birdirbir, üçüncü yıl için "bismillah" diyor. 25. sayısıyla üçüncü yıla merhaba diyen Birdirbir, iki yılda binlerce okura ulaşmanın gururunu yaşıyor.

Yazı işleri müdürlüğünü Alpaslan Durmuş'un, editörlüğünü ise Hatice Işılak'ın yaptığı derginin danışmanları arasında Prof. Dr. Hayrettin Karaman (İlahiyat), Prof. Dr. Muhsin Hesapçıoğlu (Eğitim Bilimleri), Doç. Dr. Halil Ekşi (Psikoloji), Dr. İbrahim Hakan Karataş (Türk Dili ve Edebiyatı) ve Dr. Mustafa Otrar (Ölçme Değerlendirme) yer alıyor.

Türkiye'de nitelikli din eğitimi materyali ihtiyacını gidermeyi amaçlayan EDAM, Birdirbir Dergisi'nin yanı sıra hazırladığı kitaplarla da her geçen gün daha fazla çocuğa ulaşıyor.

25. Sayıda Neler Var?

Altı Üstü Altı Şart

Hayat Bilgisi bölümünde bu ay imanın şartları ele alınıyor. Bölümde imanın altı boyutu ayetler çerçevesinde inceleniyor.

Kolay Gelsin Karagöz'üm / İyi ki Getirdin Üzüm

Birdirbir'in en neşeli kahramanları Hacivat ile Karagöz bu sayıda Ahmet Mercan'ın kaleminden konuşuyorlar. Hacivat ile Karagöz hem çatıyı tamir ediyorlar hem de imanın şartları hakkında sohbet ediyorlar.

Bayramlıkmatik

Ve İcat Taci'den muhteşem bir icat daha! Bayramda çocukları sevindiren bu icadı herkes çok sevecek.

Firavunlar ve Piramitler

Her sayıda dünyanın çeşitli yerlerini gezen Batuta geçen sayıda Ezher Üniversitesi'ni ziyaret etmişti. Mısır'a gitmişken piramitlere de uğrayan Batuta, firavunlar ve piramitler hakkındaki notlarını okuyucuyla paylaşıyor.

Birdirbir Hediye Vermeye Devam Ediyor

Bu sayının ödüllü bulmacasını doğru cevaplayan 20 kişi Çağrı Cebeci'nin İlginç Sorular adlı kitabını kazanacak. Birdirbir dergisine abone olan ya da aboneliğini yenileyenlere ise Birdirbir Kitaplığı'ndan "Hac Yolcusu - Karınca Rasin'le İslam'ın Şartlarını Öğreniyoruz" adlı kitap hediye edilecek.

Ayrıntılı bilgi için:

Murat Şentürk

Tel - Faks: (0 216) 481 30 23
E-posta: msenturk@edam.com.tr - bilgi@birdirbirdergisi.com
Web: www.birdirbirdergisi.com

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 1 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019