Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

BeyazBulut 14. Kez Kapıyı Çalıyor

Yazan: Zeynep Şahin

Resimleyen: Yavuz Selim Baş

Kışın soğuğu içimizi titretirken BeyazBulut Dergisi, sıcacık bir çorba kadar lezzetli bir sayı ile daha okurlarının karşısında.

BeyazBulut'un Ocak-Şubat 2016 tarihli 14. sayısı, Beyza Nur Demirci'nin Göğe Düşmek isimli şiiriyle selamlıyor bizi. Bu sayıda ayrıca Vural Kaya'dan Kırlara Gitmek, Mustafa Ökkeş Evren'den Çelişkisiz ve derginin arka kapağında Bülent Ata'ya ait Kar isimli şiirler mevcut.

Ivır Zıvır kutusunun içinde neler oluyor? Cevabı, Ümit Elif Özkan'ın kaleminden En Kral Para masalında. Yanlış Masalcı, Bay YaLnış masal dünyasında olay yaratacak bir iddiaya daha imza atıyor. Meğer bizim Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler masalının aslı, Tavuk Prenses ve Kedi Cüceler imiş! Doğukan İşler'in kaleminden Bay YaLnış'ı okumadan sakın geçmeyin. Unutmadan, bu sayıda Tuba Dere imzalı Gölgesini Kaybeden Doraçan, Meryem Uçar'dan Köpekler Kedileri Neden Kovalar?, Melih Tuğtağ'dan Kazan Kazan adlı masallar da bulunuyor.

Dergide Pınar Başar Ünlüer'in kaleminden Ayak İzi, Zekiye Çoban imzalı Bak Şu Çay Süzgecine, Eda Dikdoğmuş Uzun'dan Kaç Yaşındasın? ve Nesibe Şahin'den Hediyem Olsun öyküleri ile İngilizce'den dilimize Hasan Ayrancı tarafından çevrilen Paul Villard'ın Santral Buyurun isimli öyküsü de yer alıyor. Dedektif Halis Muhlis, Adım Adım Hikâye sayfasında yine işbaşında. Bakalım, Nur Dombaycı'nın kaleminden kaç ayrı hikâyenin peşine düşeceğiz.

Beyza Nur Demirci'nin yazıp Sıddıka Tasa'nın çizdiği Çıtır Pıtır köşesi bu sayıda da pek çıtır pıtır. Selim Refik imzalı Salyangozlar, Ümit Yaşar Özkan'ın kaleminden Dünyayı Kurtaran Çocuk, Melih Tuğtağ'dan Hayvanlık Hâli, Morkabak Kitabevi ve Beyaz Sözlük'ün seçmece kelimeleri bu sayıda da rengârenk. Derginin merakla takip edilen köşelerinden Bulut Postası, okurlarından gelen çizim ve şiirlerle yine cıvıl cıvıl.

Türkiye'nin dört bir tarafından usta yazar ve çizerler tarafından hazırlanan BeyazBulut, her yaştan çocuk okurları kelimelerin peşinde keyifli bir okuma serüvenine çağırıyor.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2020