Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Strese Son

Şanlıurfa'nın Siverek İlçesindeki Mustafa Kemal Lisesi'nde ders ve sınav kaygısıyla strese giren öğrenciler için "Stresle Mücadele Odası" açıldı. Çiçek, tam isabet, duvar, masa, müzik, sprey boya, yer minderi gibi bölümlerden oluşan stres odasına öğrenciler rehber öğretmeniyle birlikte girerek ders ve sınav stresini yenmeye çalışıyor.

Okul yöneticileri, amaçlarının öğrencileri şiddet ortamından uzak tutmak olduğunu belirtiyor. Okulun alt katında kullanılmayan bir odanın dizayn edildiğini belirten yöneticiler, odanın öncelikli olarak ders ve sınavlar yüzünden stres yaşayan öğrencilerin stresten kurtulmaları amacıyla açıldığını bildirdi. Stresin öğrenciler üzerinde ciddi sorunlar ortaya çıkarttığının bilimsel çalışmalarla ortaya konulduğunu kaydeden yetkililer, stres odasının öğrenciler tarafından ilgiyle karşılandığını açıkladı.

Gençlerden biri, burada stres attıklarını belirterek, "Kafamız bozuk olduğu zaman, sıkıldığımız zaman gelip burada stres atıyor, eğleniyoruz. Sınıfa girdiğimiz zaman daha heyecanla derslere katılıyoruz bu yüzden derslere motivasyon olmamıza çok iyi geliyor. Dışarıda bunu uygulayamıyoruz. Gelip burada şarkı söylüyoruz" dedi.

Öğrenciler stres odasında stres atarken, Şanlıurfa Valisi Yusuf Yavaşcan da onları izledi. Çevredekilerin ısrarına dayanamayan Vali Yavaşcan, boks eldivenlerini takarak kum torbasına yumruk atarak stres attı. Kaymakam Seddar Yavuz da kum torbasını yumrukladı.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 2 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019