Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Arkadaşım Dergisi 226. Sayıda Yayınına Ara Veriyor

"Bu hafta 224. sayımıza ulaştık. 5. yılımızda da edebiyat ve çizgi kültürü merkezli bir arkadaşlığımız oldu. Ülkemizde bugüne kadar yayımlanan çocuk dergileri içinde en yerli ve en yüksek tirajlı çocuk dergisi unvanına sahip olduk. 100 binlerce çocuk okurumuzla birlikte sevgiden, hayattan, bayramlardan, bilimden, çizgi romandan, masaldan, hikâyeden, şiirden, eğlencelik sayfalardan konuştuk...

Hayallerimizi ve birikimlerimizi cömertçe paylaştığımız bu sayfalardan şimdi de sizlere iki hafta sonra yayınımıza ara vereceğimizi duyurmak istiyoruz.

Eylül'ün son perşembe günü Zaman Arkadaşım Dergisi 226. sayıyla birlikte yayınına ara veriyor...

Elbette ülkemizde çocuklar için yayınlanan çocuk dergileri içinde önemli bir yerimiz olduğunu ve bu boşluğu doldurmanın pek de kolay olmayacağını biliyoruz.

Doğrusu dergimiz Zaman Arkadaşım'da yayınlanan çalışmaların çoğu, geçtiğimiz yıllar içinde ülkemizde çocuklar için nitelikli eserler hazırlayan yayınevlerinin kitapları içinde yerini aldı... Onun için gelin hep birlikte şu satırları sevgiyle ve sevinçle söyleyelim:

Dergimiz Zaman Arkadaşım'a elveda, birbirinden güzel kitaplara merhaba!"

Doğrusunu isterseniz yukarıdaki haberi ilk okuduğumda Ramazan şakası zannettim. Çünkü özellikle her Ramazan dolu dolu okuyucusunun karşısına çıkan Zaman Arkadaşım iki sayı sonra yayınına elveda diyordu. Şaka olup olmadığını anlamak için Yusuf Çağlar'ı aradım, ulaşamadım. Sonra Melek Çe'ye ulaştım, önce Ramazanlarını tebrik ettim. Sonra "elveda"nın şaka olmadığını anladım.

Veda yazısında "Doğrusu dergimiz Zaman Arkadaşım'da yayınlanan çalışmaların çoğu, geçtiğimiz yıllar içinde ülkemizde çocuklar için nitelikli eserler hazırlayan yayınevlerinin kitapları içinde yerini aldı..." deniyor ya, evet gerçekten öyle. Bunlardan biri de benim. Yani Salıncak Yayınları'ndan çıkan "Kırk Yağmur Damlası"nda bulunan şiirlerin hemen hepsi ve "Naribik" isimli öykü kitabında yer alan hikâyelerin bir kısmı Zaman Arkadaşım'da yayınlandı. Bunu bir vefa borcu olarak söylüyorum.

Sevindirici olan şu ki; "birbirinden güzel kitaplara merhaba!" denecek olması.

Çocuklar adına güzel kitapları dört gözle bekliyoruz.

Zaman Arkadaşım'ın tüm ekibine bugüne kadar güzel işler yaptıkları için ayrıca teşekkür ediyorum.

(Mustafa Ökkeş Evren)

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 17 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019