Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Duyduk Duymadık

Okyanus'ta Yolculuk Başladı!

Çocuklar kadar, ilgili yetişkinlerin de bu yaz dönemine renk katacak güzel bir haber var: Türkiye'nin ilk "çocuk yayınları ve okuma kültürü dergisi" Okyanus'un ilk sayısı okurla buluştu.

Görselliğiyle de dikkat çeken dergi, 3 ayda bir yayımlanıyor. 72 sayfada 100'e yakın kitap tanıtımı ve birbirinden güzel bölümler yer alıyor. Birçok yenilik içeren Okyanus dergisi, ülkemizdeki çocuk-kitap ilişkisine de yeni bir boyut kazandırmayı hedefliyor. Çocuk yayıncılığındaki birikimi yansıtmanın yanı sıra, okuma kültürü oluşturma amaçlı farklı okuma yollarını gösteriyor.

0-16 yaşa yönelik çocuk yayınlarını ele alan Okyanus, içerdiği farklı bölümlerle hemen her yaştan insanın ilgisini çekecek zenginlikte. Yaş kategorisi ve yayın türlerini esas alarak hazırlanan kitap tanıtımlarıyla anne-babalara ve eğitimcilere kılavuzluk yapılırken; önemli isimlerin katkılarıyla oluşan söyleşiler, köşe yazıları ve kitap gündemine ilişkin yazılarla kitap ve okuma dünyasının renkli kapılarını aralıyor.

Okyanus'un ilk sayısı bazı zincir mağazalarda, kitapevlerinde ve kırtasiyelerde okura ulaşacak. Ebe Sobe dergisi aboneleri ile ideefixe.com ve binbirkitap.com'dan alışveriş yapanların yanı sıra çocuklarla ilgili birtakım mağazalarda çocuklara hediye edilecek.

Bilgi için: (0212) 272 29 40

(Ebe Sobe)

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Henüz yorum yapılmamış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2019