Anasayfa
Binbir Bulut Masalları
Bir Şiir Sana, Bir Şiir Bana
Deneme Bir Kii
Beyaz Mikrofon
Tavşanlı Makas
Kahkaha Ağacı
BB Kitaplığı
Tavşanlı Makas

Kibrit Çerçeve

Yazan: Zehra Özdoğan

Öyle kutuda uslu uslu durduklarına bakmayın. Kibritler tehlikeli madde oldukları kadar mini maket tasarımlarımız için en kolay bulunan malzemelerdir. Bir kutu kibrit ve yapıştırıcıdan neler neler yapılıyor bunu görmek için tabi ki denemeler yapmak lazım. Kibrit çerçeve, bunlardan sadece bir tanesi. Denemek isteyenler için tarifini veriyorum.

Neler Lazım?

Bir kaç kutu kibrit
Yeteri kadar büyüklükte karton
Maket bıçağı ya da makas
Yapıştırıcı
Bir karış ip
İsteğe göre değişik renklerde simli yapıştırıcı
Bir adet fotoğraf


Nasıl Yapılır?

1. Yapıştırıcımızla fotoğrafı karton kâğıdın üzerine uygun bir şekilde yapıştırıyoruz. 5-10 dakika kadar kurumasını bekliyoruz.

2. Kuruma aşaması bittikten sonra fotoğrafın etrafında kalan karton kısmın üzerine uygun bir şekilde yapıştırıcımızla kibritleri yapıştırıyoruz. 5-10 dakika daha kurumasını bekliyoruz.

3. Kuruma aşaması bittikten sonra kibritlerin uçlarının kartondan çıkan kısımlarını maket bıçağı ya da makasımız yardımı ile kesiyoruz.

4. Kesme işlemimizi tamamladıktan sonra simli yapıştırıcımızla istediğimiz deseni yerleştirdiğimiz kibritlerin üzerine çizebiliriz. Eğer sade olsun derseniz simli yapıştırıcınızı kullanmayabilirsiniz.

5. Simli yapıştırıcımız da kuruduktan sonra en fazla bir karışımız kadar olan ipi resmin arka kısmına kartona yapıştırıcımızla yapıştırıyoruz.

6. İpimizdeki yapıştırıcımızda kuruduktan sonra, yaptığımız resimli çerçevenizi isterseniz arkadaşınıza ya da sevdiğiniz birine hediye edebilirsiniz. İsterseniz de odanızın duvarına uygun bir yere asabilirsiniz.

Güle güle kullanın.

<- Geri Git

Bu Bölümde Başka Neler Var?
Sen de Katıl Bize
Toplam 8 yorum yapılmış.
Üye Girişi
Kullanıcı Adın:
Şifren:
[ Ücretsiz Üye Olayım | Şifrem Neydi? ]
İyilikler Antlaşması
Merakettin Amca, biz neden yaşıyoruz?
Serin Selamlar
Meraklı Ce, Sultan Fatih'le Tanışıyor
Kocaman Ayaklı Çocuk: Menta
BeyazBulut Çocuk Ülkesi | © 2005-2017